logo STRONA GŁÓWNA O MNIE ZABIEGI CENNIK AKTUALNOŚCI KONTAKTMedycyna estetycznaKorekcja zmarszczek
Korekta ust
Modelowanie linii żuchwy
Wygładzanie skóry twarzy
Korekta nosa
Poprawa jakości i wyglądu skóry
Leczenie blizn
Leczenie rozstępów
Leczenie wypadania włosów
Leczenie łysienia
Leczenie nadpotliwości
Zamykanie naczynek
Leczenie trądziku
Wygładzanie skóry dłoni
Chirurgia estetycznaUsuwanie zmian skórnych
Korekta blizn
Leczenie ran przewlekłych
Operacja przepukliny pachwinowej
Operacja przepukliny pępkowej
Operacja przepukliny pooperacyjna
Operacja z zakresu chirurgii tarczycy
Plastyka i zabieg odtworzenia pępka
Plastyka ściany brzucha
Flebologia estetycznaPajączki naczyniowe i teleangiektazje
Żylaki siatkowate
Żylaki kończyn dolnych
Leczenie obrzęków kończyn
Operacja żylaków kończyn dolnych
Proktologia estetycznaŻylaki odbytu
Szczeliny odbytu
Korekta fałdów anodermalnych

Autologic Therapy PRP


Odkrycie czynników wzrostu i określenie ich fizjologicznej roli w organizmie człowieka było możliwe dzięki ogromnemu postępowi technologicznemu i rozwojowi nauk medycznych, który nastąpił w ostatnich latach. Znajomość procesów wzrostu doprowadziło do opatentowania wszechstronnej i bardzo efektywnej metody wykorzystującej autologiczne osocze bogatopłytkowe Autologic Therapy PRP. Odkrycie to zostało szybko zaimplementowane przez najrozmaitsze dziedziny medycyny, od ortopedii i okulistyki, po implantologię stomatologiczną, chirurgię plastyczną i medycynę sportową. Tak szerokie zastosowanie przyczyniło się do zgromadzenia pogłębionej i usystematyzowanej wiedzy, popartej dowodami naukowymi, która potwiedziła skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów z użyciem autologicznego osocza bogatopłytkowego Autologic Therapy PRP.  

W dermatologii, medycynie estetycznej i przeciwstarzeniowej metoda ta otworzyła zupełnie nowe możliwości. Okazała się nieoceniona w skutecznej rewitalizacji skóry opartej na autlogicznej odbudowie komórkowej i dowiodła, że jest w stanie doprowadzić poprzez biostymulację do produkcji nowych włókien kolagenowych, elastyny i tworzenia sieci naczyń krwionośnych w skórze.
 
Wskazania
Zabiegi z zastosowaniem Autologic Therapy PRP pozwalają w krótkim czasie osiągnąć bardzo dobre rezultaty w postaci redukcji wiotkości skóry zlokalizowanej w delikatnych okolicach (oczy, twarz, szyja, dekolt, dłonie), w leczeniu blizn, rozstępów, w przyspieszaniu procesów gojenia oraz hamowaniu wypadania włosów i leczeniu łysienia.
 
Bezpieczeństwo
Zabieg z zastosowaniem autologicznego osocza bogatopłytkowego jest absolutnie bezpieczny, naturalny i biokompatybilny z ciałem, bez ryzyka nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych. Mogące powstawać tuż po zabiegu objawy, takie jak zasinienia, zaczerwienienie, bolesność czy delikatny obrzęk, związane są z samą iniekcją i mają charakter przejściowy - ustępują samoistnie w ciągu kilku dni.
 
Przeciwwskazania
Chociaż zabieg jest bardzo bezpieczny, to jednak istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Należą do nich: ciąża, laktacja, choroba nowotworowa, ostre zakażenia wirusowe, zakażenie wirusem HIV, przewlekłe choroby wątroby, choroby autoimmunologiczne, stosowanie leków immunosupresyjnych, zaburzenia krzepliwości krwi oraz przyjmowanie leków, które wydłużają czas krwawienia.
 
Dla kogo zabieg 
Zabieg Autologic Therapy PRP jest bardzo uniwersalny. Przeznaczony jest do stosowania zarówno w profilaktyce, jak i w leczeniu. Z jego zalet skorzystać mogą wszystkie osoby dostrzegające u siebie oznaki starzenia się, bez względu na wiek. Autologic Therapy PRP będzie pomocny zawsze, gdy Pacjent obserwuje, że jego skóra staje się wiotka, sucha, zmęczona i pozbawiona elastyczności lub gdy pojawiają się przebarwienia i zmarszczki. Sygnałem do rozpoczęcia terapii powinny być pojawiające się lub istniejące już rozstępy, blizny lub trudno gojące się rany. Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego są też bardzo skuteczne w profilaktyce i leczeniu chorób skóry głowy (wypadanie włosów, łysienie różnego pochodzenia).
 
Efekty
Terapia wykorzystująca autologiczne osocze bogatopłytkowe zapewnia naturalne i trwałe efekty regeneracji oraz odbudowy skóry. Po zastosowaniu Autologic Therapy PRP skóra staje się elastyczna, napięta i giętka. Zmarszczki zostają wygładzone a Pacjent obserwuje ujednolicenie kolorytu skóry i młodszy wygląd. Osocze bogatopłytkowe bywa też stosowane w leczeniu nadmiernego wypadania włosów. Jego właściwości sprawiają, że komórki macierzyste są stymulowane do pracy, co powoduje odrost większej ilości zdrowych i mocniejszych włosów.  Zabieg jest skuteczny zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.
 
Przebieg zabiegu
Lekarz przed zabiegiem pobiera od Pacjenta krew, z której pozyskiwane jest osocze bogatopłytkowe. Osocze aplikowane jest Pacjentowi w wyznaczone miejsca za pomocą bardzo cienkich igieł. 
 
Powtarzalność zabiegów
Zabieg można powtarzać w miarę potrzeb.
 
Powrót do codziennej aktywności
Po zabiegu Autologic Therapy PRP można od razu wrócić do swoich codziennych zajęć. Po zabiegu mogą pojawić się zasiniaczenia, zaczerwienienia, niewielka bolesność czy obrzęk. Ustępują one zazwyczaj samoistnie w ciągu kilku dni.
 
Zalecenia po zabiegu
- dbanie o higienę skóry;
- stosowanie zaleconych preparatów podtrzymujących efekt.
 
Pobierz zgodę na zabieg
Pobierz i wypełnij ankietę

 Informacje o zabiegu


Czas zabiegu
Od 20 do 60 minut

Wizyty kontrolne
Do ustalenia

Znieczulenie
Brak

Rekonwalescencja
Brak

Cena minimalna
700 zł

Cena maksymalna
2000 zł
©2015 Dr Maciej Józefowicz - wszelkie prawa zastrzeżone.
Niniejsza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody zmień ustawienia przeglądarki.
O MNIE   |   ZABIEGI   |   CENNIK   |   AKTUALNOŚCI   |   KONTAKT

design: com&media